SAYIN EKREM İMAMOĞLU’NU TEBRİK EDİYORUM

CHP’li değilim. Ankara seçmeniyim. Mevcut yönetiminin izlediği politikaları genelde doğru bulmayan, MHP’ye gönül vermiş, bir Ülkücüyüm.

Bu ülkede yaşayan; olaylar karşısında birlikte sevinen ve üzülen; geçmişte olduğu gibi, bugün de, gelecek için kader birliği yapmış; görevi-işi ne ise, onu hakkıyla yapan; Türk bayrağına saygılı ve ona sahip çıkan; Türk vatanını canından aziz bilen; Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlığı ile sorunu olmayan, bu vatandaşlığı gurur ve iftiharla taşıyan herkes, etnik kökeni ve dini/mezhebi ne olur olsun, benim için değerlidir.

Ayrımcılılık ile işim olmaz. Nezaketi, sevgiyi ve saygıyı elimden geldiği kadarı ile ihmal etmem.

Aynı zamanda bir akademisyenim. Aydın sorumluluğum var. Bu sorumluluğumu yukarıda belirttiğim herkes için duyarım.

Belirtme ihtiyacını duyduğum yukarıdaki hususlar ışığında, bir hakkı teslim etmem ve bunun gerekçelerini belirtmem lazım.

Millet İttifakı’nın adayı olarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Sayın Ekrem İmamoğlu’nu, bütün içtenliğimle tebrik ediyorum. Başkanlığı, kendisine, ailesine, İstanbul’a, seçmenlerine, Millet İttifakı’na ve bütün Türkiye’ye hayırlı ve uğurlu olsun.

Seçim sürecinin başlangıcından mazbatasını aldığı ana kadar, dil ve üslup olarak çizgisini korudu. Yaşananlara rağmen çizgisini korumasını, kendisinin hazırlığının, sabrının, kararlılığının ve azminin işareti olarak gördüm. Süreç içerisinde medya üzerinden gördüklerim, bende, samimi, doğru, dürüst ve güvenilir biri olduğu intibaını uyandırdı. Türk siyasetinin geleceği adına ümit ışığı oldu.

Siyasetçilerin ya da siyasete soyunacakların, en azından dil ve üslup olarak, Sayın Ekrem İmamoğlu’na bakmalarını ve çıkarsamalarda bulunmalarını arzu ederim.

Sayın Ekrem İmamoğlu’nun süreç içerisinde sergilediği çizgisi; epeyi bir süredir Türk siyasetinde bu seviyede/nitelikte genelde göremediğim olumlu, yapıcı, kucaklayıcı, dolayısıyla Türk siyasetinin geleceği açısından umut verici bir çizgidir. Bu çizgi; aynı zamanda, “olanın” iyi analiz edildiğine ve koşullardaki değişimin farkında olunduğuna da işaret etmiştir.

Sayın Ekrem İmamoğlu’nun bu çizgisi, seçimlerde ortaya çıkan tablo ile birlikte, hem iktidarın bildik ya da artık kanıksanmış siyaset ile bu seçimlere girdiğine (bu siyasetini güncelleme ihtiyacını duymadığına), hem de muhalefetin 20 yıl öncesinin siyaset yapmaya dair “düşünce kalıpları”ndan sıyrılmaya başladığına işaret etmiştir.

Temennim, bir süredir Türk siyasetinde gözlemlediğim, beni rahatsız etmenin ötesinde, ülkemin geleceği adına endişe duymama yol açan “seviye düşüklüğü”nün; Sayın Ekrem İmamoğlu (ve bu seçimler) üzerinden artık geride kalmasıdır. Türk siyasetinin, yarınları dikkate alan, yapıcı, gerçekçi ve kucaklayıcı bir mecrada işler hale gelmesidir. Halkın, seçimden seçime oy için hatırlanmaktan kurtulmasıdır. Siyasetin, sözde değil gerçekten, sade vatandaşa -yani halka- hizmet için yapılır hale gelmesidir. Siyasetin Hakk’a hizmet olabilmesinin yolunun halka hizmetten geçtiğinin görülebilmesidir.

Bu düşünceler ile, Sayın Ekrem İmamoğlu’na görevinde başarılar diliyorum. Allah muvaffak eylesin, utandırmasın.

Prof. Dr. Osman Metin Öztürk

ASCMER Başkanı

Ankara, 18 Nisan 2019.


TARİH YALAN SÖYLEMEZ. SAHİP ÇIKILIP İSTİFADE EDİLMELİ.

Prof. Dr. Osman Metin Öztürk, ASCMER Başkanı Tarih, çok boyutlu ve önemli bir disiplin… Demokratik-meşru seçimler üzerinden ülkeyi yönetme sorumluluğunu üzerilerine almış olan siyaset adamları için, tarih, ayrıca ve özellikle önemlidir. Niye? Çünkü tarih/tarihçi, ülke yöneticilerine ışık tutar. Tarihin/tarihçilerin tuttuğu ışık, onları, ya geçmişte yapılmış hatalara düşmekten korur ya da geçmişte elde edilmiş başarıların güne

MHP’DEKİ MEVCUT YÖNETİM VE HAS PARTİ/SAYIN NUMAN KURTULMUŞ ÖRNEĞİ

Prof. Dr. Osman Metin Öztürk, ASCMER Başkanı Genel Başkan Sayın Bahçeli’nin ifadesiyle, MHP, “son kale”dir. Ne demek, “son kale”? Anladığım, AKP iktidarında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluş değerlerinin ve “milli” karakterinin korunmasına ve geleceğine dair artan bir endişe ortaya çıkmış; MHP diyor ki; “vatandaşlarımız endişe etmesin, MHP var, MHP ‘son kale’dir, buna geçit vermez.” Doğru. Niye?

CUMHUR İTTİFAKI MHP’NİN GELECEĞİNİ KARARTIYOR

Prof. Dr. Osman Metin Öztürk, ASCMER Başkanı MHP, ırkçılıktan uzak bir anlayış içinde, kucaklayıcı ve toparlayıcı bir milli ve manevi değerler manzumesinden güç ve ilham alarak, büyük Türk Milletinin varlığını korumayı ve yüceltmeyi esas olan bir partidir. Büyük Türk Milleti’nin yükselişini, sahip olduğu milli ve manevi değerler manzumesinin ürünü “milliyetçilik ülküsü”nde görür. Türk Milletini yüceltmek,

RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

ASCMER olarak, izleyicilerimizin, dostlarımızın, meslektaşlarımızın ve öğrencilerimizin Ramazan Bayramlarını kutluyoruz. Bayramın, tüm insanlık için, evrensel anlamda hukukun üstünlüğüne samimi olarak saygı gösterildiği; insanların gelecek endişesinden uzak olduğu; entrikaya, hileye, kumpasa ve iftiraya itibar edilmediği; gösterişten ve israftan kaçınıldığı; samimiyetin, iyi niyetin, dostluğun, iyi komşuluğun öne çıktığı; ayrımcılıktan, ötekileştirmekten ve dışlayıcılıktan uzaklaşıldığı; samimi ve akılcı bir

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

19 Mayıs 1919, Büyük Türk Milleti’nin, vatan topraklarını düşman çizmeleri altında çiğnenmekten kurtarma azim ve kararlığını dışa vurduğu gündür. Osmanlı Yönetiminin özünden uzaklaştığı ve emperyalizme teslim olduğu bir ortamda, Büyük Türk Milleti için güneşin ufukta doğduğu gündür. 19 Mayıs 1919, İstanbul Hükümeti işgalcilerle Saraylarda bir araya gelip işgale direnişi ortadan kaldırmayı konuşurken, bu yolda işgalcilerle

E-mail: bilgi@ascmer.org

Tel: +90 532 414 48 98

Dükkan
© 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazılar ve analizler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.