SABIR, SEVGİ VE AHLAK ÜZERİNE ÖZLÜ SÖZLER

– “Başarı, sabra bağlıdır.”

– “Sabırsız çiftçi harman, sabırsız öğrenci irfan sahibi olamaz.”

– “Sabırsız asker, zaferi; sabırsız çırak, hüneri elde edemez.”

– “Hakiki (gerçek) sevgi, iyilik gördüğünde artmayan, kötülük gördüğünde de eksilmeyen sevgidir.”

– “Ne fark eder ki, bir kör için elmas da bir, cam da. Sana bakan bir kör ise, sakın kendini camdan sanma.”

– “Gönül kazanmak istiyorsan, sevgi tohumu ek.” (Mevlana Celaleddin-i Rumi; 1207-1273; şair, düşünce adamı ve mutasavvıf)

– “Halk için en büyük felaket, düşünce ve bilim adamlarının düşük ahlaklı kimseler oluşudur.” (Hz. Ali -Ali bin Ebu Talib; 599-661; İslam’a daveti kabul eden ilk erkek,  İslam peygamberi Hz. Muhammed’in damadı, 656-661 yılları arasında İslam Devleti Halifesi)

ASCMER, 07 Ocak 2017.

Kaynak: Ortadoğu’nun; 24 Kasım ve 28 Aralık 2016 ile 04 Ocak 2017 tarihli nüshaları, s. 12.

Anahtar Kelimeler: ahlak,  özlü sözler,  sabır,  sevgi, 

RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Asya Çalışmaları Merkezi (ASCMER) olarak, yurt içinden ve yurt dışından çalışmalarımızı takip eden vatandaşlarımızın Ramazan Bayramlarını kutluyor, kendilerine esenlik dolu günler diliyoruz. Saygılarımızla. Prof. Dr. Osman Metin Öztürk ASCMER Başkanı 14 Haziran 2018

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TEK ADAM MIYDI?” SORUSUNA CEVABIM

Prof. Dr. Osman Metin Öztürk Dün, twitter hesabımdan, MHP Milletvekili Sayın Atila kaya’nın, “Erdoğan’a oy verme” başlığı ile verilmiş bir haberdeki tespitlerine yer vermiş, bu tespitlere katıldığımı ifade etmiştim. Yer verdiğim üç tespitten biri, “Kendi egemenliğini tek adama devreden iradeye ‘milli irade’ denmez” tespiti idi.  Twitter’dan bir izleyicim, rahatsız olduğum bir hitapla, bana sormuş: “Mustafa

ASILSIZ ERMENİ İDDİALARINA DAİR YAZIYA CEVABIMDIR

Stella Morabito’nun, the federalist.com’da yayınlanan “Why President Trump Should Recognize The Armenian Genocide” başlıklı yazısına[i]  verdiğim cevabı aşağıda sizlerle paylaşıyorum. “Hanımefendi, Yazınızı taraflı bulduğumu, yazınızın objektif olmadığını değerlendiriyorum.

E-mail: bilgi@ascmer.org

Tel/Fax: +90 312 235 1841

Dükkan
© 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazılar ve analizler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.