RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Ülkemizde, Türk ve İslam Dünyalarında, evrensel anlamda hukukun üstünlüğüne samimi olarak saygı gösterildiği; insanların gelecek endişesinden uzak olduğu; entrikaya, hileye ve iftiraya itibar edilmediği; samimiyetin, iyi niyetin, dostluğun, iyi komşuluğun itibar gördüğü/arandığı; ayrımcılıktan uzaklaşıldığı; milli ve manevi değerleri korumada samimi olunduğu; gerçekten yakınlaşmanın yaşandığı; dostluk ve barış havasının hâkim olduğu; özgürlüklerin kısıtlanmadığı; kamu düzeni ve güvenliği ile özgürlükler arasında evrensel ölçekte kabul edilebilir bir dengenin kurulduğu, bu suretle insanların daha huzurlu, daha müreffeh ve daha mutlu olduğu, daha iyi bayram günlerine kavuşmamız dilekleri/temennileri ile herkesin Ramazan Bayramını kutluyorum.

Hiç şüphesiz, yukarıdaki dileklerim/temennilerim, bütün insanlık için de geçerlidir.

Yine hiç şüphesiz, daha iyi bayram günlerine erişmek bizlerin elindedir. Eğer bizler geçmişi bilir ve geçmişimizden güç ve ilham alırsak, kolaycılıktan ve tembellikten uzak durursak, çok çalışırsak, sabır, azim ve kararlık içinde olursak, bu hususları yüksek ahlaki değerlerimiz ile taçlandırırsak, sadece daha iyi bayram günlerine erişmekle kalmaz, hem istikbal ümidimizi beslemiş oluruz, hem de devletimizi güçlü milletimizi mutlu ve müreffeh kılmış oluruz.

Yani daha iyi bayram günleri için, çare biziz, çare bizlerin elinde…

Bu duygu ve düşüncelerle bir kere daha Ramazan Bayramınızı kutluyorum

Prof. Dr. Osman Metin Öztürk

Ankara, 27 Nisan 2022

Anahtar Kelimeler: ramazan bayramı mesajı, 

ZAFER AYI, ZAFER HAFTASI VE ZAFER BAYRAMI MESAJI

30 Ağustos Zafer Bayramı denilince hemen akla; 1922 yılının 26 Ağustos’unda başlayan ve 30 Ağustos’unda Dumlupınar’da zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi (Büyük Taarruz)  gelir. Ancak 30 Ağustos Zafer Bayramı, sadece “Başkomutanlık Meydan Muharebesi”nde (Dumlupınar’da) kazanılan zafere, Büyük Taarruz’a, işaret etmez. Hem Büyük Taarruz içinde cephelerde kazanılmış zaferler, hem de Türk Tarihinde, Ağustos ayı içinde kazanılmış,

LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASI’NIN İMZALANIŞININ 99.YILI MESAJI

Türkiye (Cumhuriyeti) Devleti’nin, egemen ve bağımsız bir devlet olarak, diğer devletler ile eşit haklara sahip şerefli bir üyesi olarak, “Dünya milletleri ailesi” içinde yer almasına imkân veren, Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanışının 99. yıl dönümü… Bir kere daha kutlu olsun. Lozan Barış Antlaşması, Türk Milletinin yüreğindeki “istiklal” ateşinin ve bütün Dünyaya timsal olmuş büyük zaferinin belgesidir.

MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Prof. Dr. Osman Metin Öztürk Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk… Türk Milletine, Türk Devletine ve Türk Vatanına adanmış bir hayat… Sivil-askeri arkadaşları ile birlikte verdiği mücadeleler ve ortaya koydukları bugüne gelmiş yaşayan eserler… Yaşayan en büyük eseri ise, “temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan”, vatandaşı olmakla iftihar ettiğim, Türkiye Cumhuriyeti Devleti… Diyor ki,

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

19 Mayıs 1919, büyük Türk Milleti’nin vatan topraklarını düşman çizmeleri altında çiğnenmekten kurtarma ve özgür- bağımsız yaşama iradesini dışa vurduğu, bugün vatandaşı olmakla iftihar ettiğimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulmasına giden yolda, bir başlangıçtır, bir işaret fişeğidir.

3 MAYIS TÜRKÇÜLER GÜNÜ (DÜNYA TÜRKLERİNİN GÜNÜ) MESAJI

Türk’ün atası Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1923 yılında, Türk Ocakları’nda yaptıkları konuşmada şunları söylemiş:

E-mail: bilgi@ascmer.org

Tel: +90 532 414 48 98

Dükkan
© 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazılar ve analizler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.