“OLTADAN”GELEN ÖZLÜ SÖZLER-3

Hayata dair yeni özlü sözler var… Ortadoğu Gazetesi’nin, 04 Kasım 2016 tarihli nüshasının 13. sayfasında yer alan “Oltaya Takılanlar” köşesinden sizin seçtiğimiz birkaç özlü sözü aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

ASCMER olarak, buradan kendilerine teşekkür ediyoruz.

“Tek pişmanlığım, yanlış kişiler için yaptığım doğrular!…”

 “İnsanlar iki sebepten dolayı değişirler: ya çok şey öğrenmişlerdir ya da çok fazla incinmişlerdir!…”

“Kötü bir döneme girdiğinde ve her şey sana karşı gibi göründüğünde, bir dakika bile dayanamayacakmışsın gibi geldiğinde, sakın pes etme!… Çünkü işte orası, gidişatın değişeceği yer ve zamandır!…” (Hz. Mevlana)

“Güven çok ince bir çizgidir. Onu kalınlaştırarak kırılmasını engelleyen tek şey iki taraflı olmasıdır!… (Fuzuli)

“İnsan; bir çocuk kadar cesur, bir çocuk kadar samimi, bir çocuk kadar gösterişsiz, bir çocuk kadar candan, bir çocuk kadar gerçek, olabilmelidir!…”

Ve iki özlü söz de Hz. Caferi Sadık’tan:

“Bir zaman gelir ki, samimi arkadaş ve helal paradan daha nadir hiçbir şey bulunmaz. (Ortadoğu, 07 Kasım 2016, s.12)

“Üç şeye güvenen aldanır: Olmayacak sözleri tasdik etmek, güvenilmeyen insanlara bel bağlamak ve elde edilmeyecek şeye göz dikmek.” (Ortadoğu, 09 Kasım 2016, s. 12)

Başarı, sağlık ve mutluluk dileklerimizle…

ASCMER, 08 Kasım 2016.  

www.ascmer.org

Anahtar Kelimeler: oltadan,  özlü sözler, 

MHP’NİN MEVCUT YÖNETİMİNİ VE SAYIN DEVLET BAHÇELİ’Yİ ARTIK KONU YAPMAYACAĞIM…

Orta Doğu çok ciddi gelişmelere açık… Kuzeyde Karadeniz, Batıda Ege de öyle… Güneyde, kara sınırlarımız boyunca devam eden bir “kaynama” ve bunun daha da artması ihtimali var. Bir bütün olarak bu tablonun Türkiye’yi etkileme ve/veya Türkiye’yi içine çekme potansiyeli yüksek… Hal böyle iken, Sayın Devlet Bahçeli, bir süredir ısrarla sürdürdüğü, MHP’nin misyonu/çizgisi ile de örtüşmeyen

HZ. ALİ’DEN ÖZLÜ SÖZLER…

– “Halk için en büyük felaket, düşünce ve bilim adamlarının düşük ahlaklı kimseler oluşudur.” – “Her huyun en iyisini kendin için seç.” – “Her kişinin değeri, yaptığı güzel işiyle ölçülür.” – “Her şey akla muhtaçtır, akıl da eğitime.” (Kaynak: Ortadoğu, 28 Aralık 2017, s. 12)

YENİ YIL MESAJI

Türkiye’den görünen, küresel, bölgesel ve ülkesel koşulların iyiye gitmediği… Umarız, 2018 yılı; Dünya, bölge, ülke, aile ve birey olarak, 2017 yılını aramayacağımız; herkes için barış, dostluk, kardeşlik, sağlık, mutluluk, huzur, iyilik ve güzellik dolu iyi bir yıl olur. Bu düşünce ve duygularla, ASCMER olarak, yeni yılınızı kutluyoruz. Prof. Dr. Osman Metin Öztürk ASCMER Asya Çalışmaları

“MHP İL BAŞKANLARINA 20. YILA ÖZEL HEDİYE”

Yazının başlığı, bana ait değil. 25 Aralık 2017 tarihli Ortadoğu Gazetesi’nin 10. sayfasında yer alan haberin başlığıdır. Tırnak içinde verilmesinden de anlaşılacağı üzere, oradan aynen alınmıştır. Yazının ilk paragrafında, “MHP Lideri Devlet Bahçeli, Genel Başkanlığı görevinin 20. yılı nedeniyle kendi tasarladığı köstekli özel saatleri Türkiye’nin dört bir tarafındaki MHP il başkanlarına gönderdi. Saatte ‘Devlet Bahçeli’

E-mail: bilgi@ascmer.org

Tel/Fax: +90 312 235 1841

Dükkan
© 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazılar ve analizler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.