“OLTADAN”GELEN ÖZLÜ SÖZLER-3

Hayata dair yeni özlü sözler var… Ortadoğu Gazetesi’nin, 04 Kasım 2016 tarihli nüshasının 13. sayfasında yer alan “Oltaya Takılanlar” köşesinden sizin seçtiğimiz birkaç özlü sözü aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

ASCMER olarak, buradan kendilerine teşekkür ediyoruz.

“Tek pişmanlığım, yanlış kişiler için yaptığım doğrular!…”

 “İnsanlar iki sebepten dolayı değişirler: ya çok şey öğrenmişlerdir ya da çok fazla incinmişlerdir!…”

“Kötü bir döneme girdiğinde ve her şey sana karşı gibi göründüğünde, bir dakika bile dayanamayacakmışsın gibi geldiğinde, sakın pes etme!… Çünkü işte orası, gidişatın değişeceği yer ve zamandır!…” (Hz. Mevlana)

“Güven çok ince bir çizgidir. Onu kalınlaştırarak kırılmasını engelleyen tek şey iki taraflı olmasıdır!… (Fuzuli)

“İnsan; bir çocuk kadar cesur, bir çocuk kadar samimi, bir çocuk kadar gösterişsiz, bir çocuk kadar candan, bir çocuk kadar gerçek, olabilmelidir!…”

Ve iki özlü söz de Hz. Caferi Sadık’tan:

“Bir zaman gelir ki, samimi arkadaş ve helal paradan daha nadir hiçbir şey bulunmaz. (Ortadoğu, 07 Kasım 2016, s.12)

“Üç şeye güvenen aldanır: Olmayacak sözleri tasdik etmek, güvenilmeyen insanlara bel bağlamak ve elde edilmeyecek şeye göz dikmek.” (Ortadoğu, 09 Kasım 2016, s. 12)

Başarı, sağlık ve mutluluk dileklerimizle…

ASCMER, 08 Kasım 2016.  

www.ascmer.org

Anahtar Kelimeler: oltadan,  özlü sözler, 

MHP “KİMSESİZ” Mİ?

09 Ocak 2017 tarihinde,  artık MHP’nin mevcut yönetimi hakkında yazmayacağımı ifade etmiştim… Aradan geçen 14 aya yakın süre içerisinde, oldukça rahatsız olduğum, yazmam gerektiğini düşündüğüm, birçok gelişme oldu. Ancak bugüne kadar yazmadım. Ama artık yazmak adeta “farz” oldu… Nedeni, Balgat’tan gelen son açıklamadaki  “Artık kimsesiz değiliz.” ifadesi… (Ortadoğu, 04.3.2018, s.1, 10) “Artık kimsesiz değiliz” ne

YENİ YIL MESAJI

Türkiye’den görünen, küresel, bölgesel ve ülkesel koşulların iyiye gitmediği… Umarız, 2018 yılı; Dünya, bölge, ülke, aile ve birey olarak, 2017 yılını aramayacağımız; herkes için barış, dostluk, kardeşlik, sağlık, mutluluk, huzur, iyilik ve güzellik dolu iyi bir yıl olur. Bu düşünce ve duygularla, ASCMER olarak, yeni yılınızı kutluyoruz. Prof. Dr. Osman Metin Öztürk ASCMER Asya Çalışmaları

E-mail: bilgi@ascmer.org

Tel/Fax: +90 312 235 1841

Dükkan
© 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazılar ve analizler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.