“OLTADAN”GELEN ÖZLÜ SÖZLER-3

Hayata dair yeni özlü sözler var… Ortadoğu Gazetesi’nin, 04 Kasım 2016 tarihli nüshasının 13. sayfasında yer alan “Oltaya Takılanlar” köşesinden sizin seçtiğimiz birkaç özlü sözü aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

ASCMER olarak, buradan kendilerine teşekkür ediyoruz.

“Tek pişmanlığım, yanlış kişiler için yaptığım doğrular!…”

 “İnsanlar iki sebepten dolayı değişirler: ya çok şey öğrenmişlerdir ya da çok fazla incinmişlerdir!…”

“Kötü bir döneme girdiğinde ve her şey sana karşı gibi göründüğünde, bir dakika bile dayanamayacakmışsın gibi geldiğinde, sakın pes etme!… Çünkü işte orası, gidişatın değişeceği yer ve zamandır!…” (Hz. Mevlana)

“Güven çok ince bir çizgidir. Onu kalınlaştırarak kırılmasını engelleyen tek şey iki taraflı olmasıdır!… (Fuzuli)

“İnsan; bir çocuk kadar cesur, bir çocuk kadar samimi, bir çocuk kadar gösterişsiz, bir çocuk kadar candan, bir çocuk kadar gerçek, olabilmelidir!…”

Ve iki özlü söz de Hz. Caferi Sadık’tan:

“Bir zaman gelir ki, samimi arkadaş ve helal paradan daha nadir hiçbir şey bulunmaz. (Ortadoğu, 07 Kasım 2016, s.12)

“Üç şeye güvenen aldanır: Olmayacak sözleri tasdik etmek, güvenilmeyen insanlara bel bağlamak ve elde edilmeyecek şeye göz dikmek.” (Ortadoğu, 09 Kasım 2016, s. 12)

Başarı, sağlık ve mutluluk dileklerimizle…

ASCMER, 08 Kasım 2016.  

www.ascmer.org

Anahtar Kelimeler: oltadan,  özlü sözler, 

RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Asya Çalışmaları Merkezi (ASCMER) olarak, yurt içinden ve yurt dışından çalışmalarımızı takip eden vatandaşlarımızın Ramazan Bayramlarını kutluyor, kendilerine esenlik dolu günler diliyoruz. Saygılarımızla. Prof. Dr. Osman Metin Öztürk ASCMER Başkanı 14 Haziran 2018

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TEK ADAM MIYDI?” SORUSUNA CEVABIM

Prof. Dr. Osman Metin Öztürk Dün, twitter hesabımdan, MHP Milletvekili Sayın Atila kaya’nın, “Erdoğan’a oy verme” başlığı ile verilmiş bir haberdeki tespitlerine yer vermiş, bu tespitlere katıldığımı ifade etmiştim. Yer verdiğim üç tespitten biri, “Kendi egemenliğini tek adama devreden iradeye ‘milli irade’ denmez” tespiti idi.  Twitter’dan bir izleyicim, rahatsız olduğum bir hitapla, bana sormuş: “Mustafa

ASILSIZ ERMENİ İDDİALARINA DAİR YAZIYA CEVABIMDIR

Stella Morabito’nun, the federalist.com’da yayınlanan “Why President Trump Should Recognize The Armenian Genocide” başlıklı yazısına[i]  verdiğim cevabı aşağıda sizlerle paylaşıyorum. “Hanımefendi, Yazınızı taraflı bulduğumu, yazınızın objektif olmadığını değerlendiriyorum.

E-mail: bilgi@ascmer.org

Tel/Fax: +90 312 235 1841

Dükkan
© 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazılar ve analizler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.