MHP’NİN 50. YILI KUTLU OLSUN…

MHP 50. Yılını kutluyor… Kutluyorum. Türk Milliyetçilerinin ve Ülkücülerin omuzları üzerinde, Büyük Türk Milletine, Türk Dünyasına ve insanlığa hizmet yolunda MHP’nin bahtı açık olsun, bugünleri aramayacağı daha güzel günleri görsün…

Bu vesileyle, başta “Başbuğ” Alparslan Türkeş olmak üzere, canlarıyla, terleriyle, mesaileriyle, maddi katkılarıyla MHP’nin kurulup bugünlere gelmesinde emeği geçen herkesi şükranla anıyorum. Ebediyete intikal edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık diliyorum.

Milliyetçi-Ülkücü camianın bütün şehitlerini, ebediyete intikal etmiş gazilerini, ömürleri yürüdükleri yola ışık tutmakla geçmiş ahrete intikal etmiş erenlerini ve maddi imkânlarını MHP’nin önüne sermiş bugün aramızda olmayan iş adamlarını rahmetle ve şükranla anıyorum.

Kuruluşundan başlayıp inişli-çıkışlı bir seyir içinde bugünlere gelmiş MHP’nin, tabanda sesi olmuş herkese, bu vesileyle selam olsun. Onlardan bugün aramızda olmayanları da rahmetle anıyorum. Hayatta olanlara, yürüdükleri yolda sağlık, huzur ve güç-kuvvet diliyorum.

50. Yıl kutlaması, geleceğe yönelik, bir öz eleştiriye de vesile olmalıdır. Çünkü MHP, 20 yıl önceki üçlü koalisyondan bu yana, belini bir türlü doğrultamamış; tek başına iktidar olmak bir yana, iktidarın “ortağı” bile olamamıştır.

Rahmetli Başbuğ’un zamanında, MHP, iktidarın ortağı olsun-olmasın, iktidar üzerinde etkiye sahipti, ülkeyi yönetenler onun ne söyleyeceğine dikkat ederlerdi. “Partimiz iktidarda değil ama, fikirlerimiz iktidarda” denildiğini hatırlıyorum. Bugün öyle mi?

MHP, Cumhur İttifakı’nda açıkça ve koşulsuz iktidar ile birlikte, fakat “fikirleri”!… Bırakın iktidar olmayı, kale (kaale) bile alınmıyor. MHP, fikirleri ile taban tabana zıt mevcut iktidarın yanında… Bu tabloda, türemiş “akkurtları” gören var mı?

MHP’ye gelenler, MHP’den gidenler, “akkurtlaşma”, milli değerler konusunda samimiyeti şüpheli ve bu değerlere sırtı dönük gözüken iktidara verilen destek… Bunlar “bozulma” işaretleri değil mi? MHP’de eğitim, doktrin ve teşkilat nerede kaldı!…

Ya üslup!… Bugün gördüğüm, kucaklayıcı olmayan, ayrıştırıcı, dışlayıcı, kavgacı üslubun MHP’nin “milliyetçilik”, “ahlakçılık”, “toplumculuk”, “şahsiyetçilik”, “halkçılık” değerleri ile örtüşüyor mu? Bu üslup ile, hiç “içe” örnek, “dışa” çekici olunur mu?

Onun içindir ki; 50. Yıl kutlamalarına dair ileriye yönelik samimi temennilerin hayata geçebilmesi için,  ciddi bir öz eleştiriye de ihtiyaç var. 50. Yıl kutlaması buna da vesile olmalıdır.

Duruşu dik, bir sözü diğerini tutan, dolayısıyla sözü dinlenen/saygı gören, tabanın iftihar duyarak büyük bir heyecan içinde sahiplendiği, güçlü, gelecek hazırlığı tam, Türk siyasetinde ve ülke yönetiminde ağırlığı hissedilen, dışarının dikkatini çeken bir MHP…

Sözüm samimidir, niyetim salihtir, amacım MHP’nin tabanı ile birlikte her açıdan hak ettiği daha iyi, daha yüksek yerlere gelmesidir. Derdim, bunu başarma potansiyelinden yoksun oldukları ortada olanlardır. Çünkü ne çekiliyorlar, ne yol veriyorlar!…

MHP’nin, Türk Milliyetçilerinin, Ülkücülerin bahtı açık olsun.

Büyük Türk Milleti’nin yüzü MHP ile gülsün.

Türk Dünyası MHP ile siyasal gerçeklik kazansın.

Dünya, Türklerin varlığını MHP ile yeniden hatırlasın.

Ne mutlu Türk’üm diyene.

Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin.

Prof. Dr. Osman Metin Öztürk

ASCMER Başkanı, Ankara, 09 Şubat 2019

 


22 YILDIR AYNI GENEL BAŞKAN İLE MHP’NİN GELDİĞİ NOKTA…

Yazamayayım, yapmayayım diyorum ama, olmuyor.  Yazma ihtiyacı duyuyorum. Çünkü…

RAMAZAN BAYRAMI TEBRİĞİ

İzleyicilerimizin Ramazan Bayramlarını kutluyor, bayramı esenlik içinde geçirmelerini diliyoruz. Prof. Dr. Osman Metin Öztürk ASCMER Başkanı Ankara, 02 Haziran 2019

E-mail: bilgi@ascmer.org

Tel/Fax: +90 312 235 1841

Dükkan
© 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazılar ve analizler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.