“DOST” ÜZERİNE ÖZLÜ SÖZLER-II

“Akıl danışacağın insanlarla dost ol.”

“Gerçek dostlar, insanın hayat sigortasıdır.”

“Gerçek dostluk, statü kabul etmez.”

“Bir dostta ne aradığını bilmiyorsan, kiminle dost olduğunun bir önemi yoktur.”

“Asla dikene de, güle de aynı değeri verme.”

“Gerçek dostlar, insana, mutluluğun yanında iç huzuru da verir.”

“Güvenerek, severek dost olmak, ömürlüktür.”

“Seni ihtiyacı kadar seven kimsenin dostluğundan uzak dur.”

Yukarıdaki özlü sözler, gerçek kişiler içindir. Ancak bu sözlerin, tüzel kişiler, devletler için de pekâlâ geçerli olabileceğini söylemeye gerek yoktur.

Kaynağımız, Ortadoğu Gazetesi’nin 02 Aralık 2016 tarihli nüshasının 13. sayfasında yer alan “Dost Seçme Sanatı” başlıklı yazıdır. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

ASCMER, 28 Aralık 2016

Anahtar Kelimeler: dost,  özlü sözler, 

RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Asya Çalışmaları Merkezi (ASCMER) olarak, yurt içinden ve yurt dışından çalışmalarımızı takip eden vatandaşlarımızın Ramazan Bayramlarını kutluyor, kendilerine esenlik dolu günler diliyoruz. Saygılarımızla. Prof. Dr. Osman Metin Öztürk ASCMER Başkanı 14 Haziran 2018

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TEK ADAM MIYDI?” SORUSUNA CEVABIM

Prof. Dr. Osman Metin Öztürk Dün, twitter hesabımdan, MHP Milletvekili Sayın Atila kaya’nın, “Erdoğan’a oy verme” başlığı ile verilmiş bir haberdeki tespitlerine yer vermiş, bu tespitlere katıldığımı ifade etmiştim. Yer verdiğim üç tespitten biri, “Kendi egemenliğini tek adama devreden iradeye ‘milli irade’ denmez” tespiti idi.  Twitter’dan bir izleyicim, rahatsız olduğum bir hitapla, bana sormuş: “Mustafa

ASILSIZ ERMENİ İDDİALARINA DAİR YAZIYA CEVABIMDIR

Stella Morabito’nun, the federalist.com’da yayınlanan “Why President Trump Should Recognize The Armenian Genocide” başlıklı yazısına[i]  verdiğim cevabı aşağıda sizlerle paylaşıyorum. “Hanımefendi, Yazınızı taraflı bulduğumu, yazınızın objektif olmadığını değerlendiriyorum.

E-mail: bilgi@ascmer.org

Tel/Fax: +90 312 235 1841

Dükkan
© 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Sitedeki yazılar ve analizler kaynak gösterilmeden kullanılamaz.